Darty prodalo zbývající podíl Datartu českým akcionářům

Skupina Darty odprodala svůj 60% podíl v česko-slovenské síti prodejen elektroniky zpět zakladatelům. Pětinu ihned koupila skupina HP Invest navázaná na HP Tronic. Datart o tom informoval v tiskové zprávě ČTK.

Darty prodalo zbývající podíl Datartu českým akcionářůmFrancouzská skupina Darty, která vlastnila podíl v tuzemské společnosti Datart International skrze lucemburskou firmu Datart Investments, jej podle informací na svém webu odprodala akciové společnosti SEW-1001. Hodnota podílu měla činit 5 milionů eur.

Majiteli nabývající firmy SEW-1001 jsou podle údajů v obchodním rejstříku Pavel Bádal, generální ředitel Datartu, a Petr Soukup, spoluzakladatel Datartu.

Podařilo se nám úspěšně dokončit jednání s dosavadním majoritním vlastníkem o odkupu akcií,“ potvrdil Pavel Bádal.

Podle informací ČTK akcionáři, kteří odkoupili od Darty její 60% podíl, poté prodali 20 procent společnosti HP Invest. Ta je majetkově napojená na HP Tronic, distributora a provozovatele sítě Euronic

Chápeme vstup do Datartu jako zajímavou investiční příležitost. Datart je pro nás dlouhodobě vzorem v oblasti poskytování zákaznických služeb, od něhož jsme se zejména v této oblasti hodně učili,“ uvedl Daniel Večeřa, předseda představenstva HP Invest a HP Tronic.

„Datart nebyl klíčovou částí našeho podnikání. Jsem potěšen, že jsme nalezli řešení pro náš akciový podíl v Datartu a společnost Darty se může soustředit na svůj hlavní byznys,“ uvedl v oznámení ředitel společnosti Darty Régis Schultz.

V České republice a na Slovensku Datart provozuje 42 prodejen elektrospotřebičů a e-shop Datart.cz, resp. Datart.sk.

O odprodeji podílu v Datartu uvažovalo Darty již několik let.

Zdroj: ČTK, Darty

Úvodní foto: Datart.cz

Komentáře