Další kolo cenové války – Amazon nabídne neomezené cloudové úložiště za 60 dolarů

Amazon Cloud Drive se s cenou 59,99 dolaru ročně stává v současnosti nejlevnější službou neomezeného cloudového úložiště. Otázkou je, co Amazon nabídne, až nízké ceny zavedou všichni a rozhodovat bude přidaná hodnota.

Další kolo cenové války – Amazon nabídne neomezené cloudové úložiště za 60 dolarůAmazon oznámil, že jeho cloudové úložiště Cloud Drive nově nabízí neomezenou kapacitu pro ukládání libovolných typů souborů za poplatek 59,99 dolaru za rok. K dispozici je i služba pro neomezené ukládání pouze obrázkových souborů + 5 GB prostor pro ostatní typy – ta bude stát 11,99 dolaru ročně. Obě služby si lze vyzkoušet na tři měsíce zdarma.

Cloud Drive je tak levnější než OneDrive od Microsoftu, jediná další služba která nabízí neomezenou kapacitu. V rámci plánu Office 365 Personal tato služba vyjde minimálně na 70 dolarů ročně.

V rámci služeb nabízejících omezenou kapacitu je v současnosti nejlevnější MediaFire se 30 dolary ročně za 1 TB (platí však jen na první rok, pak se zdvojnásobí). Terabajt u Dropboxu stojí 99 dolarů ročně, u Googlu pak 9,99 dolaru měsíčně.

Nevýhodou Cloud Drive může být skutečnost, že nenabízí synchronizaci na takové úrovni, jako jiné služby. Při uploadu i downloadu souborů nebo složek je nutné je vždy manuálně zvolit. Automaticky zatím funguje pouze zálohování fotografií z mobilních zařízení s Androidem nebo iOS.

Nízká cena za gigabyte se tak začíná stávat standardem a rozhodujícím faktorem se začne stávat přidaná hodnota. Microsoft nabízí Office zdarma, Dropbox má vynikající podporu aplikací třetích stran, Google má vlastní aplikace, kterým určitě nebude vadit prostor navíc. Co nabídne Amazon, zatím není jasné.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře