Cveto Gašperut je country managerem Ericssonu pro Českou republiku

Gašperut se do Ericssonu vrací po dvou letech působení v Microsoftu. Na pozici country managera pro ČR se bude soustředit na práci se zákazníky a implementaci 5G sítí.

Cveto Gašperut je country managerem Ericssonu pro Českou republikuSpolečnost Ericsson oznámila, že na pozici nového country managera pro Českou republiku jmenovala Cveta Gašperuta. Ten se v nové funkci zaměří zejména na práci se zákazníky firmy z řad poskytovatelů telekomunikačních služeb.

Soustředit se bude i na implementaci 5G sítí. Společnosti Ericsson přináší dlouholeté profesionální zkušenosti z oblasti řízení obchodních aktivit na poli informačních a komunikačních technologií.

Své aktivity zaměříme na zavedení 5G v privátních sítích ve výrobě, elektronické zdravotnictví nebo na budování inteligentních měst „smart cities“, “ naznačil Gašperut. Dodal, že v oblasti 5G se chce soustředit i na spolupráci se startupy a univerzitami.

Gašperut poslední 2 roky pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti Microsoft, kde měl na starosti vedení obchodního týmu ve 24 zemích střední a východní Evropy. V Ericssonu již působil mezi lety 2000-2018, kdy vedl obchodní aktivity ve Slovinsku a střední Evropě.

Zdroj: Ericsson

Úvodní foto: Ericsson

Komentáře