ČTÚ zveřejnil výsledky všech kontrol provedených od roku 2012

Nová datová sada s názvem Kotroly a pokuty, která je dostupná na webu úřadu, obsahuje tisíce záznamů o kontrolách a pravomocně udělených pokutách v elektronických komunikací.

ČTÚ zveřejnil výsledky všech kontrol provedených od roku 2012Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v rámci projektu otevřených dat zpřístupnil datovou sadu Kontroly a pokuty. Sada obsahuje informace o ukončených kontrolách a s nimi souvisejících pravomocně udělených pokutách v oblasti služeb elektronických komunikací.

Celou datovou sadu je možné zhlédnout na webu úřadu.

Denně aktualizovaná data ve strojově čitelném formátu podle ČTÚ umožní vytvářet aplikace s přehledem výsledků kontrol a výší uložených pokut spolu s údajem o kontrolovaném subjektu. Data o nepodnikajících fyzických osobách jsou v souladu se zákonem na ochranu osobních údajů anonymizována.

Součástí záznamů je údaj o místu kontroly, jejím výsledku a případně data o navazujícím řízení o udělení pokuty. Ta jsou do datové sady přidána teprve ve chvíli, kdy je řízení o udělení pokuty pravomocně skončeno.

ČTÚ podle svých slov pokračuje v nastoleném trendu transparentní veřejné správy. Kontroly a pokuty jsou totiž již 32. publikovanou datovou sadou a obsahují více než 4 300 záznamů o kontrolách od roku 2012.

Každý si může před uzavřením smlouvy s operátorem ověřit, jaký vztah má daný operátor k dodržování zákonů a s jakým výsledkem u něho kontroly dopadají a zda se dokáže poučit ze svých chyb,“ uvedl předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák.

Zdroj: ČTÚ
Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře