ČTÚ spouští srovnávač cen a kvality služeb elektronických komunikací

Cílem srovnávacího nástroje je mimo jiné i zajistit dynamičtější rozvoj trhu elektronických komunikací prostřednictvím tlaku informovaných spotřebitelů na poskytovatele služeb.

ČTÚ spouští srovnávač cen a kvality služeb elektronických komunikacíČeský telekomunikační úřad na začátku března spustil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací. Spotřebitel může porovnat ceny a parametry služeb mobilního volání, SMS a dat a mobilního internetu.

Od 1. 4. 2021 pak přibydou k porovnání služby volání v pevném místě, internetu v pevném místě a placené televize. Do května poběží srovnávač, jenž ČTÚ vytvořil na základě povinnosti, kterou mu ukládá zákon o elektronických komunikacích, v pilotním provozu.

Informace o parametrech a cenách služeb do srovnávače povinně vkládají přímo poskytovatelé těchto služeb (operátoři, podnikatelé), kteří také ručí za jejich správnost. Služba je podle úřadu bezplatná a nekomerční.

Spotřebitelé si mohou na základě zadaných parametrů (výše spotřeby, požadovaného typu smluvního závazku atd.) vybírat individuálně nejvhodnější dostupnou službu, poskytovatelé služeb si zase mohou ověřit, nakolik jsou jejich nabídky konkurenceschopné ve srovnání s ostatními podnikateli.

Zdroj: Český telekomunikační úřad

Úvodní foto: © happysunstock - Fotolia.com

Komentáře