ČSOB vychází vstříc e-shopům a rozšíří svou platební bránu o řešení pro EET

Klienti banky budou moci využít rozšíření platební brány, které bude odesílat údaje o proběhlých platbách na servery Finanční správy. E-shopy, kterých se týká druhá vlna EET, tak podle ČSOB splní svou zákonnou povinnost.

ČSOB vychází vstříc e-shopům a rozšíří svou platební bránu o řešení pro EETČSOB nabídne jako první tuzemská banka vlastní řešení elektronické evidence tržeb (EET) pro e-shopy, které „postihne“ březnová vlna připojování k EET postihne na 250 tisíc podnikatelů včetně e-tailu.

ČSOB pracuje na to, aby se údaje o platbách procházejících přes její platební bránu daly odesílat přímo na server Finanční správy. Stávající i noví klienti si budou moci nové EET rozhraní platební brány s předstihem nastavit a otestovat.

Jde nám samozřejmě o to, aby obchodníci, kteří jsou klienty ČSOB, už od 1. 3. splňovali zákonnou povinnost. Implementace nového rozhraní bude k dispozici nejpozději začátkem února 2017,“ uvedl Radek Horák, manažer útvaru Akceptace platebních karet ČSOB.

Pro kamenný maloobchod a velkoobchod banka navíc připravuje platební terminál pro EET, který bude propojitelný se stávajícím pokladním systémem. Toto řešení bude podle ČSOB nabízet řadu pokročilých funkcí včetně podporu transakcí jako je cashback.

Zdroj: ČSOB

Úvodní foto: © goodluz - Fotolia.com

Komentáře