CRA vstupují do světa kontejnerů, ve svém cloudu spouštějí Kubernetes

Kontejnerová platforma na bázi VMware Tanzu podle CRA přinese vyšší míru škálovatelsnosti systému či finanční úspory. Systém je nyní testován v interním pilotním provozu, v průběhu podzimu pak zahájí pilotní provoz pro první zákazníky.

CRA vstupují do světa kontejnerů, ve svém cloudu spouštějí KubernetesSpolečnost České Radiokomunikace (CRA) oznámila, že na základě dlouhodobé spolupráce se stávajícím partnerem VMware vytvořila prostředí pro běh kontejnerových systémů řízených systémem Kubernetes.

Kontejnerové platformy podle CRA nabízejí zákazníkům větší flexibilitu a vyšší míru škálovatelnosti, snižují režijní náklady a přinášejí zrychlení vývoje softwaru a možnost tvorby mikroservisních služeb.

České Radiokomunikace využijí platformu VMware Tanzu jako nadstavbu Kubernetes. Tento systém se tak stará o správu celé platformy a umožňuje jednodušší vydávání vlastních Kubernetes pro každého zákazníka.

Tento projekt je svým způsobem unikátní, CRA jsou totiž prvním providerem v ČR, který toto prostředí může nabídnout zákazníkům,“ uvádí ke spolupráci Eliška Jirovská, country manager VMwaru pro Českou republiku a Slovensko.

Systém kontejnerů podle společnosti nutně nemusí být vhodný pro všechny typy aplikací – systém CRA umožňuje propojení s dalšími typy cloudových služeb CRA, např. na bázi IaaS nebo BMaaS.

CRA nyní spouštějí pilotní provoz kontejnerizace pro interní systémy a první zákazníky. Komerční nasazení nových služeb pro zákazníky je plánováno na konec roku 2020.

Zdroj: České Radiokomunikace

Úvodní foto: artegorov3@gmail / stock.adobe.com

Komentáře