ČRa hlásí za dva roky 400% růst obratu v cloudových službách

Aby České Radiokomunikace (ČRa) udržely tempo růstu na poli poskytování cloudu, plánují letos investovat do nových služeb.

ČRa hlásí za dva roky 400% růst obratu v cloudových službáchČeské Radiokomunikace oznámily, že za poslední dva roky (2013 a 2014) zaznamenaly nárůst obratu v IT službách (datová centra a cloud) o více než 400 %. Konkrétní hodnotu nezveřejnily.

Letos plánují investovat do dalšího rozvoje existujících a „především vývoje nových služeb v této oblasti a progresivní růstový trend udržet i v dalším období“.

Růst chtějí ČRa podpořit zejména nabídkou „komplexní správy zákaznických řešení a rozšířením služeb pro zajištění kompletního IT zákazníků“.

České Radiokomunikace se v  cloudových službách soustředí na dvě hlavní oblasti, a to tzv. korporátní Business Cloud, který je určen pro kritické obchodní aplikace klientů.

Mezi nejvýznamnější zákazníky Business Cloudu patří například HP Tronic (Euronics, Eta, Proton), Baťa, Wood & Company či 4home.

Druhou oblastí je tzv. Media Cloud, zaměřený na zpracování a poskytování videoobsahu a jeho navazující distribuci. Využívají ho například TV Prima, Nova nebo Óčko.

Zdroj: České Radiokomunikace
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře