ČRa hlásí 600 certifikovaných modelových řad televizí pro nový standard DVB-T2

Na nový standard jsou podle Českých Radiokomunikací připraveny modely od prakticky všech významných značek na českém trhu. Certifikovanou televizi lze koupit již za 3 500 Kč, Češi však nejčastěji kupují větší modely v kategorii nad 10 000 Kč.

ČRa hlásí 600 certifikovaných modelových řad televizí pro nový standard DVB-T2Společnost České Radiokomunikace (ČRa) už od září 2016 provádí certifikace TV přijímačů pro nový standard televizního vysílání DVB-T2. Certifikací již prošlo téměř 600 modelových řad, většinou jde o televizory se zabudovaným tunerem, ale i set-top-boxy.

ČRa uvádějí, že zastoupeny jsou prakticky všechny významné značky na českém trhu. Kamenné i on-line obchody dnes nabízí televizory označené „DVB-T2 ověřeno“ již zhruba od 3 500 Kč.

Podle výzkumu ČRa si však Češi nejčastěji pořizují televize s úhlopříčkou 101 – 128 cm v cenové relaci od 10 000 Kč. To podle společnosti potvrzují i zkušenosti prodejců elektroniky, kteří zároveň hovoří o rostoucí zájem o certifikované televizory.

Testy, které ČRa provádějí, ověřují připravenost prodávaných televizních přijímačů na pozemní vysílání nové generace DVB-T2 s kodekem HEVC. Seznam všech otestovaných přijímačů je dostupný na stránce www.dvbt2overeno.cz.

ČRa dodávají, že na konci roku 2016 bylo ukončeno satelitní vysílání většiny programů v SD rozlišení. Pro spotřebitele, kteří si nezakoupili set-top-box nebo televizní přijímač, který podporuje satelitní příjem v HD kvalitě, to znamená konec příjmu řady programů.

Zdroj: České Radiokomunikace

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com

Komentáře