Context: Stále více PC prodávaných v Evropě je osazeno SSD

Míra nasazení pevných disků (SSD) v noteboocích a stolních počítačích stoupá v celé Evropě. Ukazují to poslední údaje zveřejněné společností Context.

Context: Stále více PC prodávaných v Evropě je osazeno SSDVíce než polovina (53%) notebooků prodaných prostřednictvím největších distributorů v západní Evropě v 2. čtvrtletí roku 2018 bylo osazených SSD ve srovnání se stejným kvartálem loňského roku, kdy to bylo 41 %. U desktopů se podíl dodaných PC s SSD zvýšil z 27 % na 38 %.

Zvýšení v obou kategoriích způsobil nárůst objemu prodeje systémů osazených SSD spolu s poklesem produktů s tradičními pevnými disky," vysvětlila čísla trochu nepřekvapivě Marie-Christine Pygottová, vedoucí analytika společnosti Context.

Podíl roste i mezičtvrtletně. V prvním kvartálu bylo osazených SSD 51 % notebooků a 35 % stolních počítačů.

Opožděná střední a východní Evropa

Ve střední a východní Evropě je míra adopce nižší, ale i zde roste. V prvních dvou měsících druhého čtvrtletí roku 2018 mělo 32 % dodaných notebooků v našem regionu SSD ve srovnání s 22 % před rokem, zatímco u desktopů podíl vzrostl z 21 % na 28 %.

Po růstu v roce 2017 ceny SSD v první polovině letošního roku poklesly, což přispělo ke zvýšení míry adopce.

Například v západní Evropě ve druhém čtvrtletí průměrně distributor prodával SSD s kapacitou 256 GB – což je nejoblíbenější velikost –za cenu 71 eur proti 89 eurům loni. 

Očekává se, že míra přijetí SSD se časem zvýší, protože dostupnost SSD se zlepší a ceny těch s vyššími kapacitami klesnou, dodává Context.

Zdroj: Context

Úvodní foto: © Gordon Bussiek - Fotolia.com

Komentáře