Comstor v ČR skončil, pokračuje Westcon Convergence

Divize Comstor společnosti Westcon byla v České republice spolu s ukončemím distribuce značky Cisco zrušena. Většina značek byla převedena na divizi Westcon Convergence.

Comstor v ČR skončil, pokračuje Westcon ConvergencePo čtyřech letech v ČR skončilo k 31. 3. 2014 působení divize Comstor společnosti Westcon Group, jejíž lokální zastoupení vzniklo v roce 2009.  Začínala zde primárně s distribucí produktů Cisco, jichž je globální distributor.

Naše společnost se rozhodla k 31. 3. 2014 ukončit distribuci produktů Cisco na českém trhu a s tím byly zastaveny i aktivity divize Comstor,“ vysvětlil na dotaz ChannelWorldu Tomáš Jilík, původní country manager Comstoru.

Co bude s distribucí ostatních značek?

Kromě Cisca spolu s Comstorem tak Westcon ukončil distribuci řešení FlexPod (projekt společností Cisco a NetApp). Ostatní značky pak přešly pod divizi Westcon Convergence, která na českém trhu působí více než rok.

Aktuálně tak máme v portfoliu značky Avaya, Jabra, Oracle (AcmePacket), Sonus, AudioCodes, 2N Telekomunikace a další,“ podal výčet značek v distribuci Tomáš Jilík.

Personální změny

Tomáš Jilík se stal od 1. 4. 2014 generálním manažerem pro východní Evropu divize Westcon. Aktuálně tak pod něj spadá česká kancelář o čtyřech lidech s působností i na Slovensku a polská kancelář se třemi lidmi.

Pod centrální marketingový týmu pak přešla ještě Veronika Mištová. S ostatními zaměstnanci divize Comstor byl ukončen pracovní poměr z organizačních důvodů a nejsou již zaměstnanci společnosti, dodal Tomáš Jilík.

Zdroj: ChannelWorld

Úvodní foto: Westcon, Comstor (ChannelWorld edit)

Komentáře