Comguard získal kontrakt na řešení Sophos

VAD distributor bezpečnostních ICT & síťových řešení, společnost Comguard, oznámila, že podepsala distribuční smlouvu se společností Sophos a bude distribuovat jejich kompletní bezpečnostní řešení v České republice a na Slovensku.

Comguard získal kontrakt na řešení SophosComguard rozšířil distribuční kontrakt se společnosti Sophos poté, co již dříve dodával na trh UTM firewally Cyberoam, pro které má již vybudovanou prodejní základnu.

Když začátkem roku 2014 Sophos koupil Cyberoam, vznikla otázka, zda dojde k rozšíření distribuce o Comguard (více v rozhovoru s Thomasem Thoelkem). Spekulace se nyní potvrdila.

V rámci ohlášené spolupráce budou do distribuční nabídky Comguardu zařazeny další bezpečnostní řešení od Sophosu, jako například Mobile Device Management (Sophos Mobile Control), nová ochrana cloudu včetně šifrování, ochrana virtualizovaných serverů nebo balíčky ochrany koncových bodů.

Sophos hledal silného partnera pro distribuci svých bezpečnostních řešení a vzhledem k nedávné akvizici společnosti Cyberoam a naší distribuci těchto UTM firewallů se nabízelo silnější spojení a rozšíření spolupráce v prodeji celého bezpečnostního portfolia,“ uvedl v oznámení Jan Dymáček, business development director firmy Comguard.

Sophos nabízí kompletní portfolio bezpečnostních řešení, jako jsou Network Protection (webové a e-mailové brány, bezpečné Wi-Fi, Web Application Firewall, NG firewall či bezpečné VPN).

Dále má v portfoliu Endpoint Protection, včetně ochrany mobilních zařízení, cloudu nebo šifrování, Server Protection s ochranou pro virtualizaci, SharePoint či antivirovou ochranou pro úložná zařízení.

Sophos je jediná ICT bezpečnostní firma, která se umístila v rámci Gartner Magic kvadrantů jako leader v oblasti Mobile Data Protection, Endpoint Protection Platform a UTM zároveň.

Doposud distribuci řešení Sophos v ČR zajišťovaly společnosti Annex NET a Interface Security (IS4 Security). Od června pro ČR a SR přibyl Comguard.

Comguard zároveň zve partnery na konferenci Security&Netwoking 25. 9. v Praze, kde představí první společné řešení.

Zdroj: Comguard, ChannelWorld
Úvodní foto: Comguard, Sophos

Komentáře