Co uvidíte na Fujitsu Storage Days 2015

Ve dnech 28. 1. a 29. 1. 2015 se v Praze konají Fujitsu Storage Days 2015. Přinášíme krátký přehled toho, co se chystá.

Co uvidíte na Fujitsu Storage Days 2015Den před konáním Fujitsu Storage Days představil produktový manažer Aleš Dvorák hlavní chystaná oznámení.

Účastníci z řad zákazníků a partnerů mají možnost se seznámit s kompletním portfoliem úložišť Fujitsu Eternus.

Řada Eternus DX (DX100, DX200, DX 500, DX600 a DX8700) – disková datová úložiště určená především pro přímý přístup k datům – nabídne jednotnou architekturu, která dovoluje stohování v rámci modelů a po výměně řadičů také upgrade na vyšší model.

Úložiště z řady DX používají protokoly: FC, FCoE, iSCSi, ale také přímo podporované NFS (souborový systém pro Unix), CIFS (souborový systém pro Win).

Aleš Dvořák, FujitsuNově oznamovaným modelem je DX60 S3. Jde o entry level úložiště určené pro menší zákazníky, kteří již vyžadují náročnější funkce jako tenký provisioning, 1024 snapshotů na systém, rychlou obnovu a integraci do virtuálních prostředí VMware a MS. Cena DX60 S3 se bude podle osazení disky pohybovat kolem 100 tis. korun.

Úplně nejnižší řadou úložišť, která jsou určené především pro domácnosti a malé firmy, je Fujitsu Celvin. Také o těchto NAS produktech se můžete na Storage Days dozvědět více.

V 2. čtvrtletí pak Fujitsu uvede high-endovou storage pro náročná prostředí DX8700 (až milion IOPS).

V rámci dalších řad mají účastníci Fujitsu Storage Days možnost se seznámit s řešeními pro páskové zálohování - Eternus LT a se zálohovacími appliancemi Eternus CS, v jejichž ceně jsou zahrnuty licence softwaru CommVault Simpana.

V oblasti flashových diskových polí spolupracuje Fujitsu jako OEM partner se společností NatApp. Nabízí jeho FAS a od 1. 9. 2014 také řadu E.

Pro postavení datacenter na technologiích Fujitsu (a FAS NetApp), výrobce poskytuje architekturu vShape (šablony pro určité aplikace, instalační příručky, doplňkové implementační služby atd.).

Aleš Dvorák v závěru prezentace také upozornil, že na všechny řady úložišť Eternus běží do 31. 3. 2015 promoakce – sleva 20 % pro nové zákazníky (kteří za poslední dva roky nekoupil storage Fujitsu). Sleva platí i na další objednávky během 12 měsíců od prvního nákupu.

Zdroj: Fujitsu
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře