Co dělat, když PC netáhnou? Intel to zkouší s drony vybavenými 3D kamerou

Intel spustil předprodej svého prvního zkompletovaného dronu Aero Ready to Fly. Novinka za 1 099 dolarů nabídne 3D kameru RealSense a poslouží nadšencům, ale hlavně vývojářům aplikací pro tyto stroje.

Co dělat, když PC netáhnou? Intel to zkouší s drony vybavenými 3D kamerouSpolečnost Inteljasně definovanou a širokou strategii, co dělat v době popočítačové. To s sebou nese snahu proniknout do nových segmentů, přičemž nejnovějším počinem je začátek předprodeje dronu Aero Ready to Fly Drone představeného v létě 2016.

Intel vstupuje na trh v době, která dronům přeje. Analytici z Gartneru například očekávají, že hodnota tohoto trhu vyroste mezi lety 2017 a 2020 téměř o dvojnásobek.

Výrobce sice již v minulosti uvedl sadu Aero Development Kit, ta je však určeny pro ty, kteří si chtějí postavit dron od píky, což obnášelo nákup potřebných komponentů a sestrojení. Aero Ready to Fly je, jak napovídá samotný název, letuschopný už po vybalení.

Novinka se bude prodávat za 1 099 dolarů, za což uživatel získá dron a dálkové ovládání. Aero Ready to Fly má lehkou karbonovou konstrukci a je vybaven řadou senzorů včetně výškoměru a akcelerometru.

Hlavní předností je ale vestavěná 3D kamera RealSense, což z dronu de facto činí referenční design pro další výrobce a vývojáře. Kamera může posloužit například k rozeznávání objektů nebo hrubému mapování terénu.

Aero dále disponuje autopilotem, schopností samostatného letu podle GPS a (opět díky 3D kameře) schopností vyhýbat se překážkám. Jediné, co dron nemá, je baterie – Intel uživatelům pouze doporučuje koupi konkrétního vysokokapacitní modelu.

Srdcem nového dronu je deska Aero Compute Board s procesorem Atom x7-Z8750, 4GB RAM, 32GB úložištěm, podporou Wi-Fi standardu 802.11ac a portem USB 3.0. Intel bude novinku prodávat na omezeném počtu trhů včetně České republiky a Slovenska.

Zdroj: IDG News Service, Intel
Úvodní foto: Intel

Komentáře