Cloudflare posiluje svou síť datových center o 25 %, přidává tři nová centra v Evropě

Nová centra přibyla v Irsku, Itálii a Rusku. Společnost nyní podle svých slov urychluje a chrání internet ve 250 městech ze 100 zemí světa, včetně Prahy.

Cloudflare posiluje svou síť datových center o 25 %, přidává tři nová centra v EvropěSpolečnost Cloudflare oznámila, že o čtvrtinu rozšířila svou síť datových center, takže nyní jsou její datová centra přítomna ve 250 městech ze 100 zemí světa. Během posledních dvou let zdvojnásobila celkovou síťovou kapacitu na 100 Tbps.

Výpadek Facebooku a navazujících služeb v minulém týdnu ukázal, jak obrovský a okamžitý dopad na jednotlivce i podniky dnes může mít několikahodinová nedostupnost webové aplikace,“ řekl Michal Hebeda, sales engineer ze společnosti Zebra Systems.

Rozšiřováním své sítě společnost Cloudflare dále posiluje bezpečnost, rychlost a spolehlivost doručování internetového obsahu, včetně ochrany před mohutnými DDoS útoky,“ upřesnil.

Ke třem novým lokalitám v Evropě se zařadila datová centra v irském Corku, italském Palermu a ruském Jekatěrinburgu. Nyní má Cloudflare datová centra ve 47 městech ve 30 zemích Evropy, včetně Prahy.

Zdroj: Cloudflare, Zebra Systems

Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře