Cloudera a Hortonworks oznámily fúzi

Díky transakci v hodnotě 5,2 miliardy dolarů má vzniknout přední globální poskytovatel datových platforem se širokou nabídkou řešení pro žádané segmenty podnikového IT. Spojení má být dokončeno počátkem příštího roku.

Cloudera a Hortonworks oznámily fúziSpolečnosti Cloudera a Hortonworks se domluvily na spojení. Díky transakci v hodnotě 5,2 miliardy dolarů má vzniknout „globální lídr mezi poskytovateli datových platforem příští generace“ s ročním obratem okolo 720 milionů dolarů.

Tom Reilly, CEO Cloudery, který povede obě organizace po jejich spojení, se nechal slyšet, že portfolia obou výrobců se skvěle doplňují. Hortonworks se zabývá především správou dat napříč celým podnikovým ekosystémem.

Cloudera chce jeho řešení spojit s vlastními technologiemi v čele se strojovým učením. Výsledkem se má stát „první podnikový datový cloud zahrnující vše od okraje sítí až po umělou inteligenci“.

Společnost uvádí, že bude schopna nabídnout širokou škálu řešení, jež najdou uplatnění v oblastech internetu věcí, správy dat, strojového učení nebo hybridního cloudu. Společným jmenovatelem má být schopnost monetizovat firemní data.

Spojení Cloudery a Hortonworks jednomyslně schválila představenstva obou společností a jeho dokončení se očekává v prvním kvartálu 2019. Fúze v tuto chvíli ještě podléhá schválení ze strany akcionářů a regulátorů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře