Cloud je příliš obtížný, Intel jej chce usnadnit novou iniciativou

Prvním krokem je projekt se společností RackSpace. Má usnadnit nasazení a správu OpenStacku.

Cloud je příliš obtížný, Intel jej chce usnadnit novou iniciativouSpolečnost Intel spustila iniciativu, která má urychlit přijetí moderní cloudové infrastruktury. Zavádění je podle Intelu pomalé, protože software je složitý a jeho nasazení trvá dlouho.

Iniciativa IntelCloud for All má nabídnout snadnou instalaci řešení pro veřejný, soukromý i hybridní cloud všech velikostí. Prostřednictvím řady investic a partnerství v ekosystému cloudového softwaru chce Intel pomoci firmám využít výhod cloudu a nabídnout nové funkce i digitální služby. Společnost věří, že to může vést k desítkám tisíc nových cloudových instalací.

„V korporátním segmentu přijetí cloudu dlouho bránila složitost, nemožnost škálovat a nedostatky v oblasti firemních open-source funkcí,“ uvádí Intel v oznámení s tím, že cloudová infrastruktura pomůže firmám efektivněji nabízet nové služby.

Iniciativa se zaměří na tři hlavní oblasti:

  • Investice do ekosystému za účelem urychlení nástupu snadno instalovatelných, firemních, softwarově definovatelných (SDI) řešení;
  • Optimalizace SDI řešení tak, aby tato nabízela efektivní cloudy napříč širokým spektrem pracovních zátěží a plně využívala schopností platformy Intel;
  • Dosažení souladu v oblasti průmyslu a zapojení komunity prostřednictvím otevřených průmyslových standardů, řešení a cest na trh s cílem urychlit zavádění cloudu.

Rackspace jako první

Klíčovou součástí iniciativy je nová spolupráce se společností Rackspace, která provozuje open-source cloudovou platformy OpenStack. Intel a Rackspace založí OpenStack Innovation Center (OIC), jež se bude zaměřovat na rozvíjení firemních funkcí a škálování optimalizací ve zdrojovém kódu.

OIC bude zahrnovat vývojářský cloud OpenStack, sestávající ze dvou klastrů o 1000 uzlech, které budou k dispozici OpenStack komunitě a budou podporovat testování výkonu, kódu a funkcí. Tyto testovací klastry by měly být k dispozici v následujících šesti měsících. Obě společnosti se rovněž zaměří na dodání nových firemních funkcí.

Zdroj: Intel
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře