Clico slaví 30 let na trhu

Distributor s přidanou hodnotou, jenž působí ve většině zemí střední a východní Evropy, byl založený v roce 1991. Vedle distribuce se také věnuje pořádání odborných vzdělávacích kurzů v rámci svých školicích středisek.

Clico slaví 30 let na trhuSpolečnost Clico si v roce 2021 připomíná 30 let od svého založení. Distributor působí na trhu pokročilých technologií od roku 1991 a zavádí a propaguje v Polsku a dalších zemích střední a východní Evropy inovativní řešení světových lídrů.

Společnost si stanovila jasnou strategii implementovanou jako součást distribuce s přidanou hodnotou (VAD). Zároveň nabízí komplexní sadu poradenských, vzdělávacích a auditorských služeb, které podporují všechny typy organizací v procesu zlepšování kybernetické bezpečnosti v oblastech IT, OT a IoT.

Kromě čtyř polských poboček v Krakově, Varšavě, Katovicích a Rzeszowě má Clico v současné době také místní pobočky v Rumunsku, Bulharsku, České republice, Slovenské republice, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku a Maďarsku. Společnost je již roky zastoupena také v Litvě, Lotyšsku a Estonsku.

Distributor i školitel

Clico je také autorizovaným školícím střediskem, ve kterém se konají četné odborné vzdělávací kurzy zaměřené na širokou škálu studentů různých úrovní znalostí. Tým školitelů firmy v současné době čítá nejen asi 30 školitelů, ale také odborníky z praxe.

Společnost je zároveň držitelem téměř 20 autorizací certifikovaných výcvikových středisek (ATC), včetně nezávislých organizací, jako jsou (ISC) 2 a Rada ES. Clico se také specializuje na bezpečnostní audity IT systémů a řídicích systémů průmyslové automatizace OT / SCADA.

Hlavním cílem těchto služeb je podle distributora poskytnout posouzení spolehlivosti a výkonu bezpečnostních systémů a také souladu s požadavky beypečnostní legislativy a průmyslových předpisů.

Bezpečnostní audity provádí tým Clico složený z certifikovaných bezpečnostních analytiků, testerů a bezpečnostních techniků z různých technologií. Členové auditorského týmu mají mimo jiné následující certifikace: (ISC) 2 CISSP & Instructor, EC Council CEH & Instructor and EC Council CCISO & Instructor.

Zdroj: Clico
Úvodní foto: Africa Studio / stock.adobe.com

Komentáře