Cleverlance v roce 2020 dosáhla obratu ve výši bezmála 1,4 miliardy korun

Za 12% růstem obratu podle společnosti stojí zejména projekty digitálních transformací firem, bankovních multichannel řešení nebo zakázky v sektoru automotive.

Cleverlance v roce 2020 dosáhla obratu ve výši bezmála 1,4 miliardy korunSpolečnost Cleverlance oznámila, že její konsolidovaný obrat dosáhl v roce 2020 hodnoty 1,375 miliardy korun. To je o 148 milionů korun více než v roce 2019 a Cleverlance tak rostla meziročně o 12 %.

Výraznější zisk 167,6 milionů korun EBITDA (oproti 121 milionům v roce 2019) byl podle společnosti způsoben zejména vysokou poptávkou v sektoru digitální transformace firemních procesů v době pandemie covidu-19.

Cleverlance podotýká, že nadprůměrnými výsledky stojí především pokračující trend digitální transformace firem, která se v roce 2020 pro mnohé z nich stala otázkou přežití.

Projekty pro banky i automotive

Výrazným projektem společnosti v uplynulé roce bylo například nové internetové bankovnictví Banky Creditas a celková IT transformace této banky. Multichannel řešení od Cleverlance zajišťuje sjednocenou obsluhu klientů banky napříč všemi typickými online kanály.

Pro své zákazníky z řad českých i mezinárodních bank, telekomunikačních společností a automobilek inovovala Cleverlance jejich digitální obchodní kanály.

V roce 2020 pokračovala Cleverlance i v zapojení do několika projektů v kategorii „Connected car“ a podílela se na vytváření nových služeb, umožněných pokračující digitalizací moderních vozů a jejich připojováním k internetu.

Zdroj: Cleverlance

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře