Citrix ze sebe vydělí produkty GoTo a propustí až tisícovku zaměstnanců

Trend dělení velkých společností na specializované a flexibilnější menší firmy pokračuje. Tentokrát jde o Citrix, který se „zbaví“ produktů GoTo a zaměří se čistě na SaaS. Součástí restrukturalizace bude i propuštění.

Citrix ze sebe vydělí produkty GoTo a propustí až tisícovku zaměstnancůSpolečnost Citrix Systems oznámila plány na výraznou restrukturalizaci, jejíž hlavní součástí bude vydělení produktů pro spolupráci řady GoTo do nové samostatné společnosti. 

V souvislosti s touto změnou Citrix propustí přibližně 1000 zaměstnanců. Pracovní místa zaniknou ve dvou hlavních vlnách, letos v listopadu a v lednu roku 2016.

Nová společnost, jejíž název dosud nebyl oznámen, převezme produkty GoToMeeting, GoToAssist, GoToWebinar, OpenVoice, Grasshopper a GoToMyPC. Celý proces má být dokončen ve druhém pololetí 2016. 

Nepůjde přitom o nijak marginální firmu. Produkty GoTo a s nimi spojené služby vygenerovaly z posledních 12 měsíců obrat dosahující 600 milionů dolarů. Šéfem nové společnosti se stane Chris Hylen, současný viceprezident Citrixu.

Podle prozatímního CEO společnosti Boba Calderoniho se bude rodině produktů GoTo dařit lépe, budou-li samostatné. Po vydělení této produktové řady se z Citrixu stane společnosti poskytující čistě jen řešení na bázi SaaS (software jako služba), která se zaměří na svou hlavní oblast podnikání v podobě produktů XenApp, XenDesktop, XenMobile, ShareFile nebo NetScaler.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře