Citrix se zbavuje svých řešení pro správu cloudové infrastruktury

Po vydělení produktů řady GoTo se Citrix zbavil řešení i CloudPlatform a CloudPortal Business Manager, když je prodal společnosti Accelerite. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Citrix se zbavuje svých řešení pro správu cloudové infrastrukturyKdyž společnost Citrix v listopadu 2015 oznámila oddělení produktů GoToMeeting do samostatné společnosti, objevily se názory, že to možná nebude poslední změna, která v Citrixu nastane. Měly pravdu.

Citrix oznámil, že prodal CloudPlatform a CloudPortal Business Manager, dvě řešení pro správu cloudové infrastruktury postavené na OpenStacku. Jejich novým majitelem se stala společnost Accelerite, dceřiná firma Persistent Systems.

Accelerite se zaměřuje na cloudové zálohování a obnovování dat. Její matka Persistent nabízí širší portfolio produktů a služeb pro cloud a další oblasti IT. Detaily akvizice, zejména cena, nebyly zveřejněny. Transakce by měla být dokončena během příštích měsíců.

Citrix se zbavil řady GoTo a nyní i CloudPlatform, aby se mohl soustředit na svou hlavní oblast zájmu, a sice virtualiazaci, zejména produktové řady NetScaler and XenServer. Do segmentu správy cloudové infrastruktury vstoupil v roce 2011 akvizicí Cloud.com. Vydržel v něm čtyři roky.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře