Citrix prohlubuje partnerství s Microsoftem, integruje svá řešení s jeho platformami

Na partnerské konferenci Citrixu byla představena řešení řady Xen Essentials propojující virtualizační řešení Citrixu a veřejný cloud Microsoftu. Integrace se dočkaly také nástroje pro správu mobilních zařízení od obou výrobců.

Citrix prohlubuje partnerství s Microsoftem, integruje svá řešení s jeho platformamiSpolečnosti Citrix a Microsoft posilují své dlouholeté partnerství integrací řešení od Citrixu a platformy Azure. Pokračování dobrých vztahů jistě přispívá skutečnost, že CEO Citrixu Kirill Tatarinov, který právě slaví první výročí svého jmenování, dříve působil právě v Microsoftu.

Prohloubení spolupráce představovalo hlavní zprávu letošního partnerského setkání Citrixu v Anaheimu. Konkrétně jde o uvedení nové řady řešení Xen Essentials pro virtuální aplikace, virtuální desktopy a mobilní zařízení.

Xen App Essentials umožní hostovat aplikace na infrastruktuře Microsoft Azure a spravovat je pomocí existuících nástrojů Xen App. Xen Desktop Essentials pak umožní prakticky totéž, jen si místo aplikací dosaďte virtuální desktopy.

Poslední člen nové trojice, Xen Mobile Essentials, zase umožní integraci řešení pro správu mobilních zařízení od Citrixu a platformy Microsoft Intune, která je určena k témuž.

Citrix dále oznámilo novinku Ready HCI Workspace Appliance, díky níž mohou zákazníci dostat software pro správu virtuálních desktopů předintegrovaný v rámci hyperkonvergovaných řešení. Jako první bude tato novinka dostupná na konvergovaných systémech HPE Edgeline.

Kromě nových řešení Citrix na konferenci oznámilo akvizici společnosti Unidesk, která se zaměřuje na virtualizaci nativních aplikací pro Windows.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře