Citrix oznámil své výsledky za třetí kvartál a jmenování prozatímního CEO

Do zvolení řádného CEO po odchodu Marka Templetona do důchodu bude společnost v rukou předsedy představenstva Roberta Calderoniho. Příjmy ve třetím kvartálu se meziročně zvýšily o 7 %.

Citrix oznámil své výsledky za třetí kvartál a jmenování prozatímního CEOSpolečnost Citrix Systems zveřejnila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2015 končícího k 30. září 2015. Za toto období společnost dosáhla výnosů ve výši 813 milionů dolarů, což ve srovnání se třetím čtvrtletím roku 2014 představuje 7 %. Čistý zisk meziročně zvýšil ze 48 na 56 milionů dolarů.

Robert Calderoni, CitrixCitrixu se dařilo v řadě oblastí. Příjmy z produktů a licencí vyrostly ve třetím čtvrtletí o 7 %, příjmy ze softwaru a služeb se zvedly o 15 % a příjmy z aktualizací licencí a údržby o 6 %. Nedařilo se jen v oblasti služeb (konzultace, produktová školení a certifikace), kde příjmy meziročně poklesly o 13 %.

Společnost zároveň oznámila jmenování prozatímního CEO a prezidenta. Stal se jím výkonný předseda představenstva Robert Calderoni (na fotografii), který na těchto pozicích nahradil Marka Templetona, jenž odchází do důchodu. Proces výběrového řízení na jmenování řádného CEO stále probíhá.

Zdroj: Citrix

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře