Citrix hlásí stagnaci výnosů ve druhém čtvrtletí

Společnost utržila 797 milionů dolarů, což je o 2 % víc než ve druhém kvartálu roku 2014. Čistý zisk byl v meziročním srovnání více než dvojnásobný.

Citrix hlásí stagnaci výnosů ve druhém čtvrtletíSpolečnost Citrix zveřejnila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2015, během kterého dosáhla výnosů ve výši 797 milionů dolarů, což v meziročním srovnání představuje 2% nárůst. Čistý zisk činil 103 milionů dolarů, což je více než dvojnásobek čistého zisku ze druhého kvartálu roku 2014.

Ve srovnání s loňským druhým čtvrtletím se mírně změnilo rozložení příjmů podle segmentů. Zatímco příjmy z produktů a licencí meziročně klesly o 12 %, příjmy ze softwaru a služeb vzrostly o 11 % a příjmy z aktualizací licencí a údržby vzrostly o 9 %. Příjmy z poskytování profesionálních služeb (konzultací, produktových školení a certifikací) klesly o 12 %.

Z regionálního hlediska vyrostly čisté příjmy společnosti v regionu Severní a Jižní Ameriky, a to o 1 %. V regionu EMEA výše příjmů meziročně stagnovala a v regionu APAC poklesly o 8 %. Globální hrubá marže činila 83 %, provozní marže pak 15 %.

Zdroj: Citrix

Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře