Čistý zisk Microsoftu ve třetím fiskálním čtvrtletí vyskočil bezmála o pětinu

Celkové tržby stouply o 14 % na 30,6 miliard dolarů, daří se zejména segmentu komerčního cloudu. Ten podle finanční ředitelky Microsoftu Amy Hoodové vykázal meziroční nárůst o 41 %.

Čistý zisk Microsoftu ve třetím fiskálním čtvrtletí vyskočil bezmála o pětinuSpolečnost Microsoft zveřejnila výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil 31. 3. 2019. Firma ve sledovaném období vykázala celkové tržby ve výši 30,6 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 14 %.

Ještě zajímavější čísla odhalil provozní zisk, který stoupl o 25 % na 10,3 miliardy dolarů, a čistý zisk, který stoupl o 19 % na 8,8 miliard dolarů. Za úspěchem stojí především nabídka Microsoftu v oblasti cloudu.

Díky zvýšené poptávce dosáhl obrat v segmentu komerčního cloudu hodnoty 9,6 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 41 %,“ uvedla Amy Hoodová, výkonná viceprezidentka a finanční ředitelka Microsoftu.

Příjmy divize Productivity and Business Processes vzrostly o 14 % na 10,2 miliardy dolarů, přičemž radost Microsoftu dělají především LinkedIn a Dynamics 365. Tyto segmenty vzrostly o 27 %, respektive o 43 %.

Divize Intelligent Cloud posílila o 22 % na 9,7 miliardy dolarů, přičemž příjmy ze služby Azure stouply o 73 %. Příjmy divize Personal Computing stouply o 8 % na 10,7 miliardy dolarů, tržby za zařízení série Surface se zvýšily o 21 %.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře