Cisco získalo nové partnery pro Intercloud a investuje do něj další miliardu

Další investice spojená s příchodem nových partnerů mají podstatně rozšířit možnosti připravovaného globálního „internetu cloudů“.

Cisco získalo nové partnery pro Intercloud a investuje do něj další miliarduSpolečnost Cisco oznámila, že do svého projektu Intercloud investuje další miliardu dolarů. Tyto prostředky mají iniciativu rozšířit o další produkty, datacentra i partnery.

Cisco oznámilo svůj záměr vybudovat Intercloud před půl rokem spolu s investicí první miliardy dolarů. Cílem iniciativy je vytvořit globální síť propojující veřejné, soukromé i hybridní cloudy a položit základní stavební kameny pro Internet věcí.

Intercloud bude zaměřen na dodávání cloudových IT služeb podnikům, poskytovatelům služeb a resellerům, přičemž bude v rámci jeho sítě možné přesouvat výpočetní zátěž pro aplikace mezi jednotlivými cloudy. Projekt se má z hlediska výpočetní kapacity stát konkurentem Amazon Web Services.

Spolu s investicí dalších peněz oznámilo Cisco i více než třicet nových partnerů, kteří se přidali k této iniciativě. Hlavními „nováčky“ jsou společnosti Deutsche Telekom, BT, NTT Data nebo Equinix, obecně jde především o telekomunikační operátory a provozovatele datacenter. Noví partneři znamenají nové možnosti – díky jejich příchodu se Intercloud rozroste o přibližně 250 datacenter v 50 různých zemí světa.

Cisco na závěr oznámilo, že dokončilo akvizici společnosti Metacloud , jejíž nabídka OpenStack-as-a-Service se má stát jedním z pilířů Intercloudu.

Zdroj. IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře