Cisco završilo další úspěšný fiskální rok, dařilo se mu zejména v softwaru

Výrobce v posledních obdobích klade velký důraz na oblast softwaru a tato strategie se pozitivně projevuje na jeho výsledcích. Celkové příjmy v posledním kvartálu stouply o 6 %, zatímco ty softwarové poskočily bezmála o čtvrtinu.

Cisco završilo další úspěšný fiskální rok, dařilo se mu zejména v softwaruSpolečnost Cisco zveřejnila výsledky svého hospodaření za uplynulý fiskální rok a jeho čtvrtý kvartál, který skončil ke 28. 7. 2018. Všechny ukazatele jsou pozitivní, ze všeho nejvíce pak ty, které se týkají softwaru.

Cisco v posledním kvartálu celkem utržilo 12,8 miliardy dolarů, což představuje 6% meziroční nárůst, a čistý zisk vystřelil o 57 % na 3,8 miliardy dolarů. Obrat za celý rok pak činil 49,3 miliardy dolarů a byl o 3 % vyšší než o rok dříve.

CEO společnosti Chuck Robbins v komentáři k výsledkům vyzdvihl především pozitivní odezvu nejnovějších řešení a výsledky softwarové divize. Odložené příjmy ze softwaru a předplatného například v posledním kvartálu stouply o 23 %.

Úspěch v oblasti softwaru musí Cisco těšit dvojnásobně, jelikož právě tímto směrem upřelo v posledních obdobích svou snahu. Jistě není náhodou, že všechny velké akvizice za poslední rok se týkaly právě softwaru.

Přípomeňme nejnovější koupi bezpečnostní firmy Duo, které jen v roce 2018 předcházela inteligentní platforma Accompany, lokační platforma July Systems nebo specializovaný startup Skyport Systems.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře