Cisco za 2,3 miliardy dolarů rozšiřuje bezpečnostní portfolio o Duo

Duo, společnost zaměřená na síťovou identitu a bezpečnou autentizaci, rozšíří nabídku společnosti Cisco.

Cisco za 2,3 miliardy dolarů rozšiřuje bezpečnostní portfolio o DuoSpolečnost Cisco zaplatila 2,35 miliardy dolarů za firmu Duo, která pomáhá chránit organizace před kybernetickými útoky skrze cloudový software. Ten ověřuje identitu uživatele a stav jejich zařízení, než jim povolí přístup k aplikacím.

„Na první pohled tím původním záměrem, proč Cisco akvíruje byznys v oblasti sjednoceného bezpečného přístupu a multi-faktorové autentizace, je pravděpodobně, že jde o komplement našeho cloudového bezpečnostního portfolia,“ uvedl David Goeckeler, výkonný prezident a generální ředitel pro sítě a bezpečnost v Ciscu.

„I když je tento předpoklad správný, význam Dua v kontextu naší strategie intent-based networkingu jde napříč celým podnikem,“ dodal.

Cílem má být umožnit zákazníkům, aby mohli „bezpečně připojit jakéhokoliv uživatele k jakékoliv aplikaci v jakékoliv síti“.

Ověřením důvěryhodnosti uživatele a zařízení přidává Duo „důvěryhodnou identifikaci“ do Cisco Secure Internet Gatewaye, Cloud Access Security Brokeru, Enterprise Mobility Managementu a několika dalších cloudových produktů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Bits and Splits - Fotolia.com

Komentáře