Cisco Webex zavádí strojové simultánní tlumočení během videokonferencí

Funkce simultánního tlumočení, zajišťovaná strojovým učením, bude do Webexu přidaná v květnu. Zatím nabízí tlumočení z angličtiny do více než stovky jazyků, v budoucnu by mělo být k dispozici obousměrné tlumočení do a z 70 jazyků.

Cisco Webex zavádí strojové simultánní tlumočení během videokonferencíSpolečnost Cisco již v prosinci 2020 oznámila, že do svého videokonferenčního zařízení Webex plánuje implementovat funkci simultánního tlumočení. Ačkoli původně počítala s 15 světovými jazyky, nyní spustila tlumočení z angličtiny do 109 jazyků.

V prvotní fázi je tak k dispozici tlumočení z angličtiny například do arabštiny, holandštiny, francouzštiny, němčiny, japonštiny, korejštiny, mandarínštiny, ruštiny a španělštiny. Funkce podle dostupných informací podporuje i tlumočení do češtiny.

Ještě v tomto roce Cisco plánuje přidat obousměrné tlumočení do a z 70 jazyků. Tlumočení je zajišťování prostřednictvím strojového učení, které by se mělo postupně zlepšovat s tím, jak bude funkce více využívaná.

Funkce, která je nyní k dispozici v náhledu v klientovi Webex Meetings, bude obecně dostupná v nové sjednocené aplikaci Webex v květnu. Ta by měla kombinovat synchronní komunikaci (schůzky) s komunikací asynchronní (zasílaní zpráv).

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: fizkes / stock.adobe.com

Komentáře