Cisco vyrostlo v posledním kvartálu o 7 %

Společnost silně rostla v segmentu softwarově-definovaných sítí (SDN), dařilo se jí však i jinde. CEO John Chambers si i díky tomu mohl dovolit poškádlit konkurenční VMWare.

Cisco vyrostlo v posledním kvartálu o 7 %Společnost Cisco Systems zveřejnila své hospodářské výsledky za kvartál, který skončil k 27. 1. 2015. Za toto období společnost vykázala 7% meziroční růst tržeb na 11,9 miliardy dolarů a 71% růst zisku na 2,4 miliardy.

Výsledky divize Meraki, která dodává cloudově spravované drátové i bezdrátové sítě, se meziročně zvýšily na dvojnásobek. Téměř dvojnásobně se měl zvýšit i počet zákazníků využívajících SDN architekturu Application Centric Infrastructure.

John Chambers, CEO Ciska, využil oznámení výsledků k hození rukavice, když se opřel do konkurenčního VMware: „Vnímáme je jako konkurenta a porazíme je jako konkurenta. Porazíme je a ještě si to budeme užívat.“

Chambers hned vzápětí dodal, že vnímá VMware zcela odděleně od EMC, s nímž Cisco společně vytvořilo značku VCE. Toto partnerství je podle Chamberse stále „silné“, jakkoliv Cisco prodalo většinu svého podílu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře