Cisco vyčlenilo 125 milionů dolarů na nápravu škod způsobených vadnou součástkou

Výrobce reflektoval situaci ve svých kvartálních výsledcích. Vyčlenění tak značné sumy však ještě neznamená, že samotné škody budou tak vysoké.

Cisco vyčlenilo 125 milionů dolarů na nápravu škod způsobených vadnou součástkouNedávná kauza s vadným komponentem, který způsobuje selhání switchů, routerů a dalších zařízení, se projevila i v kvartálních výsledcích společnosti Cisco. Výrobce vyčlenil na pokrytí škod částku 125 milionů dolarů.

Cisco je jedním ze dvou výrobců síťového hardwaru, kteří hlásí problémy způsobené nejmenovanou součástkou – tím druhým je Juniper. Výrobci nespecifikovali, o jaký komponent se jedná, neoficiálně se však hovoří o procesoru Intel Atom C2000.

Předmětná součástka obsahuje chybu, která přibližně po 18 měsících provozu vede k selhání celého zařízení. Cisco ujistilo své zákazníky, že jim v rámci záruky vadné zařízení vymění za funkční. Juniper se k situaci staví podobně.

Zmíněných 125 milionů dolarů může působit jako vysoké číslo, je však třeba brát v potaz, že jde pouze o částku odloženou „stranou“, nikoliv o konkrétní vyčíslení samotných škod.

Ty mohou samozřejmě být výrazně nižší. Vše záleží na tom, kolik switchů a routerů ještě tajemná součástka „zabije“ a nakolik budou zákazníci tlačit na preventivní výměnu funkčních zařízení..

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře