Cisco vstoupilo na trh hyperkonvergované infrastruktury uvedením řešení HyperFlex

První vlaštovkou je řešení HX Data Platform kombinující servery Cisco UCS se sfotwarem společnosti SpringPath. Platforma nabídne servery, úložiště i síťovou složku. Kromě toho Cisco představilo nové switche z rodiny Nexus a oznámilo akvizici společnosti CliQr.

Cisco vstoupilo na trh hyperkonvergované infrastruktury uvedením řešení HyperFlexSpolečnost Cisco představila novou rodinu řešení HyperFlex, která představují její debut na poli hyperkonvergovaných řešení. První představenou novinkou je platforma HX Data Platform vyvinutá ve spolupráci se společností SpringPath a spojující její software se servery Cisco UCS.

Cílem nových řešení je poskytnout administrátorům distribuované objektové úložiště využívající SSD i HDD a zkombinované se síťovou infrastrukturou a výpočetní kapacitou. Rodina HyperFlex podle Ciska zaplní mezery v současné nabídce startupů i zavedených výrobců.

Dříve se objevovaly zvěstí, že Cisco plánuje koupit společnost Nutanix a vstoupit na trh hyperkonvergované infrastruktury trh touto cestou. Cisco je však toho názoru, že první generace řešení nabízených startupy s sebou přináší řadu omezení a rozhodlo se vyvinou vlastní.

Nové switche Nexus a akvizice

Cisco dále oznámilo záměr převzít společnost CliQr Technologies a její platformu CliQr CloudCenter, která má zákazníkům poskytnout komplexní avšak zjednodušené řízení a koordinaci soukromých, hybridních a veřejných cloudů.

Dalším oznámením jsou nové switche a software z rodiny Cisco Nexus. Jádrem nové generace switchů jsou inovované zákaznické integrované obvody, které mají zákazníkům umožnit přejít na rychlosti 25/50/100 Gb/s při ceně a hustotě dnešních 10/40Gb/s sítí a až s desetinásobným nárůstem šířky pásma.

Switche řady Nexus 9000 mají nabídnout výkon 100 Gb/s a o 25 % vyšší výkon neblokujícího přepínaní, to vše za polovinu ceny srovnatelných řešení. Zároveň poskytnou síťovou telemetrii v reálném čase při kabelové rychlosti 100 Gb/s, umožňující zabezpečení pomocí protokolu NetFlow a řešení problémů v celé síti.

Další předností jsou cloudové služby s adaptivní kapacitou a odstraňováním kongescí, které podporují bezztrátový síťový provoz pro IP úložiště, hyperkonvergovanou a konvergovanou infrastrukturu na jednotné síťové architektuře.

Nové switche jsou podle výrobce zároveň připraveny na budoucí rozvoj a cloudovou ekonomiku s možností přechodu na hyperkonvergovanou infrastrukturu a aplikace založené na mikroslužbách a kontejnerech.

Nový software Cisco Nexus Fabric Manager pak automatizuje řízení celého životního cyklu virtualizované sítě pomocí webového rozhraní ovládaného myší a umožňuje automatizované snímkování konfigurace a návrat k dřívějšímu nastavení.

Nexus Fabric Manager vytváří a automaticky řídí sítě s transportním protokolem VXLAN, přičemž dynamicky konfiguruje přepínače pomocí jednoduchých uživatelských úloh. Správce IT má díky tomu dokázat vytvořit plně funkční síť VXLAN ve třech krocích bez nutnosti fyzického zásahu a zároveň upgradovat všechny switche v síti na novou verzi softwaru na čtyři kliknutí myši.

Zdroj: Cisco, IDG News Service
Úvodní foto: Cisco

Komentáře