Cisco v příštích třech letech investuje 5 miliard dolarů do 5G technologií

Cisco chce pomoct svým zákazníkům při přechodu na 5G sítě. Zároveň představilo řadu produktových novinek z oblastí intent-based sítí, směrování, automatizace a bezpečnosti.

Cisco v příštích třech letech investuje 5 miliard dolarů do 5G technologiíSpolečnost Cisco oznámila, že v následujících třech letech vloží 5 miliard dolarů do finančního programu, ze kterého budou zákazníci moci financovat rozvoj svých 5G technologií, aby udrželi krok s konkurencí.

Studie Cisco Mobile Visual Networking Index totiž předpovídá, že v roce 2022 bude průměrné 5G připojení generovat třikrát více dat než průměrné 4G připojení. Poskytovatelé služeb tak musejí rozšířit své sítě, aby na tyto změny byli připraveni.

Cisco uvádí, že již dnes spolupracuje s více než 100 aktivními zákazníky po celém světě na rozvoji jejich 5G služeb a přes 40 poskytovatelů služeb již nasazuje řešení z portfolia Cisco 5G Now. Tato služba se v nejbližší době dočká dalšího rozšíření.

Celá řada novinek v produktovém portfoliu

Společnost dále představila mnoho produktových novinek napříč svým portfoliem. Například v nabídce produktů pro intent-based sítě Cisco nově nabízí nástroj Cisco Unified Domain Center, který umožňuje spravovat mobilní, WAN a LAN sítě v jednom rozhraní.

V oblasti směrování představilo Cisco tři nové produkty – 400G karty rozhraní pro směrovače řady Cisco NCS 5500 připraveny na požadavky 5G technologií. Rodina NCS byla zároveň rozšířena o směrovače Cisco NCS 560 a Cisco NCS 540.

Oblast automatizace se dočkala hned šesti novinek. Cloudová služba Cisco Crosswork Cloud nabízí pokročilou analytiku síťových dat pro síťové operátory, architektura Cisco Crosswork SON využívá strojového učení a reaguje na případné problémy na základě síťových dat.

Data spolu s dalšími telemetrickými vzorky zase sbírá řešení Crosswork Data Gateway. Analytické funkce architektury lze navíc rozšířit prostřednictvím nástroje Cisco Crosswork User-centric SON, který zajišťuje rychlejší připojení.

Analytiku v reálném čase dále umožní řešení Crosswork Optimization Engine, které optimalizuje provoz v softwarově definovaných sítích. Poslední novinkou je nástroj Cisco Network Services Orchestrator nabízející zákazníkům automatizovaný provisioning na vyžádání.

Společnost dále oznámila, že rozšiřuje své bezpečnostní řešení Cisco Umbrella, díky kterému mohou organizace zajistit bezpečnost pro všechna svá mobilní zařízení bez ohledu na jejich stáří.

Cisco v neposlední řadě spolupracovalo se společností Samsung a společně vytvořily první zařízení na trhu, které plně využívá nový standard Wi-Fi 6. Nový Samsung Galaxy S10 funguje na Wi-Fi 6 sítích právě od společnosti Cisco.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © atanas.dk - Fotolia.com

Komentáře