Cisco údajně chystá vlastní operační systém pro síťová zařízení

Novinka, která by umožnila provozovat sítě i na starším a levnějším hardwaru by přinesla výraznou změnu do síťového byznysu výrobce. Situace a na trhu a nabídka konkurence mu však zřejmě nedává jinou možnost.

Cisco údajně chystá vlastní operační systém pro síťová zařízeníServer The Information přinesl zprávu, že společnost Cisco pracuje na operačním systému pro síťová zařízení. Nový software má nést název Lindt a jeho uvedení bude znamenat výraznou změnu v obchodním modelu Ciska.

Nový operačním systém by totiž umožnil podnikům provozovat moderní sítě i na starších a levnějších switchích a routerech, čímž by odpadla nutno investovat do nových a drahých hardwarových řešení.

Pro Cisco by taková situace samozřejmě znamenala pokles obratu a marží, situace na trhu si však podobný krok žádá. Hlavním účelem systému je podle zdrojů zabránění tomu, aby zákazníci „utekli“ ke konkurenci. Juniper Networks nebo Arista už totiž podobný software mají.

Nový systém by na druhou stranu mohl potěšit partnery výrobce, neboť by jim poskytl větší možnosti při budování řešení podle potřeb a rozpočtu konkrétních zákazníků. Zároveň by bylo uvedení podobného systému v souladu se všeobecným trendem přechodu k softwaru.

Cisco ostatně v této oblasti nelení – nedávno například koupilo společnost AppDynamics a její analytická řešení pro aplikace, a to těsně před vstupem firmy na burzu. Hodnota této transakce dosáhla 3,7 miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře