Cisco tento týden kupuje třetí firmu

Společnost 1 Mainstream disponuje cloudovou sloužbou pro poskytování videa, což softwarový gigant zřejmě potřebuje.

Cisco tento týden kupuje třetí firmuCisco tento týden oznámilo třetí akvizici. Chystá se koupit 1 Mainstream, soukromého poskytovatele videa z cloudu. Hodnotu transakce firmy nezveřejnily.

Další dvě dříve oznámené akvizice jsou zaměřené na analytiku. Cisco se chystá koupit Lancope, dodavatele řešení pro detekci hrozeb a vhled do sítě, za 452,2 milionu dolarů a ParStream pro analytické datové sklady určené pro internet věcí.

Cloudová video platforma 1 Mainstreamu je navržena pro spouštění živých OTT video služeb a vysílání obsahu na vyžádání (on-demand) na řadě různých zařízení.

Cloud firmy 1 Mainstream, který je umístěn mezi samotným obsahem a připojenými zařízeními, používají poskytovatelé služeb pro dodávku obsahu napříč řadou streamovacích platforem.

Cisco uvádí, že jeho zákazníci to mohou využít pro rychlejší dodávku nových video služeb a zpřístupnit celou nabídku kanálů a on-line videotéku svým předplatitelům skrze TV, tablet nebo připojená zařízení.

Podle Cisca má být 1 Mainstream doplňkem pro balík Infinite. Akvizice by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí fiskálního roku společnosti Cisco, nebo do konce ledna 2016.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře