Cisco spustí podpůrné programy pro svá nová síťová řešení Cisco DNA

Výrobce vkládá velké naděje do svých inteligentních sítí Digital Network Architecture a chystá se využít síly svého partnerského ekosystémů pro jeho další rozvoj.

Cisco spustí podpůrné programy pro svá nová síťová řešení Cisco DNASpolečnost Cisco nedávno představila koncept inteligentních sítí Digital Network Architecture (DNA), který má podle ní potenciál způsobit revoluci v přístupu k sítím a jejich využívání. Nyní na to výrobce navazuje představením nových partnerských programů.

Síťoví inženýři a softwaroví vývojáři budou mít k dispozici programy, které jim poskytnou potřebné školení a znalosti, aby mohli využít přednostní konceptu DNA. Vývojářům chce navíc Cisco nabídnout nástroje DNA Developer Center pro šití aplikací na míru novým sítí.

Cisco očividně vkládá do DNA velké naděje a hovoří o „posunu paradigmatu“ v celém odvětví. K jeho realizaci má přispět i rozsáhlý partnerský ekosystém, který čítá 3 miliony síťových inženýrů, 450 tisíc vývojářů a 60 tisíc partnerů.

Koncept DNA již testuje 75 firem a organizací po celém světě včetně americké NASA, řady univerzit nebo nemocnic. Nové sítě podle Ciska dokázaly zrychlit řadu procesů a současně snížit provozní náklady v řádu desítek procent.

Nové programy určené na podporu vývoje aplikací a budování sítí mají být spuštěny na podzim letošního roku.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře