Cisco spouští program pro nákup technologií pro datová centra

Novinky z dílny Cisca - Platforma Cisco ACI se rozšiřuje do cloudu AWS a Microsoft Azure, platforma Cisco HyperFlex zase bude rozšířena o nástroj Intersight pro rozšíření výpočetního výkonu na hraně provozu. Cisco rovněž představilo program pro nákup standardizovaných licenčních dohod.

Cisco spouští program pro nákup technologií pro datová centraSpolečnost Cisco představila na veletrhu Cisco Live v Barceloně několik novinek z oblasti síťování, hyperkonvergence, bezpečnosti a automatizace. Ty zahrnují například rozšíření platforem Cisco ACI a Cisco HyperFlex či nové možnosti nástroje CloudCenter.

Cisco zavedlo nové funkce do platformy Cisco Application Centric Infrastructure (ACI), díky kterým společnost rozšířila automatizaci, správu a bezpečnost do prostředí Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure a jejich nabídek distribučních modelů IaaS.

Společnost také nově rozšířila platformu Cisco HyperFlex do poboček a vzdálených lokalit pro zajištění hladkého chodu aplikací. Nástroj Cisco Intersight umožní zákazníkům rozšířit výpočetní výkon a úložiště z hlavního datového centra na hranu provozu.

Nové možnosti dle Ciska nabízí i CloudCenter Suite – nástroj nyní umožňuje správu celého životního cyklu aplikací, efektivnější workflow, automatizaci a rozšířenou optimalizaci nákladů. Dále nabídne i zjednodušenou správu, lepší možnosti financování a nové nabídky modelu SaaS.

Cisco rovněž spustí program Data Center Enterprise Agreement, díky kterému budou mít zákazníci na výběr ze dvou standardizovaných licenčních dohod na dobu tří nebo pěti let pro sedm různých řešení.

Společnost v neposlední řadě oznámila, že rozšiřuje možnosti ACI do aplikační vrstvy a kampusů. Nově je platforma ACI integrována s nástrojem AppDynamics pro porovnání výkonu aplikací se stavem podnikové sítě.

Cisco informuje, že rozšíření platformy ACI a řešení HyperFlex bude dostupné ve druhém kvartálu, předplatné nástroje CloudCenter Suite pak v prvním kvartálu. Program Cisco Entreprise Agreements bude možné objednat v polovině března 2018.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: Cisco

Komentáře