Cisco rozšiřuje svou analytickou platformu Tetration Analytics o zabezpečení aplikací

Nová vlastnost platformy, jež je součástí širší strategie Ciska pro digitální tranformaci, má podnikům umožnit automatizaci zabezpečení aplikací nehledě na prostředí, v němž jsou umístěny.

Cisco rozšiřuje svou analytickou platformu Tetration Analytics o zabezpečení aplikacíSpolečnost Cisco oznámila rozšíření své platformy Cisco Tetration Analytics, která nabízí přehled o provozu v datovém centru a jeho analýzu. Toto řešení nově umožní také budovat bezpečná prostředí pro aplikace a automatizovat vynucování pravidel.

Platforma je podle Ciska vůbec prvním řešením na trhu, keré umožňuje konzistentně uplatňovat bezpečnostní pravidla na každou aplikaci, přičemž nezáleží přitom, zda se aplikace nachází ve virtuálním prostředí, na zařízení, fyzickém serveru nebo v cloudu.

Pravidla lze předávat firewallům všech výrobců a lze je koordinovat i na síťové vrstvě. Oproti tradičním statickým řešením má platforma Tetration poskytovat okamžitě využitelné výsledky na základě analýzy chování z datových toků, procesů a charakteristik aplikačních komponent.

Dostupnost i pro menší prostředí

Cisco platformu navíc nově nabízí i ve variantě Tetration-M pro nasazení v prostředích do 1000 virtuálních nebo fyzických serverů, případně ve variantě Tetration Cloud se softwarem nasazeným ve veřejném cloudu Amazon Web Services. I toto řešení je vhodné pro maximálně 1000 serverů.

Uživatelé budou díky platformě moci využít své vlastní analytické algoritmy k tvorbě aplikací, které budou generovat specifické datové výstupy či notifikace v otevřených formátech podle konkrétních obchodních potřeb.

Cisco dodává, že udržuje tradici otevřeného ekosystému partnerů, kteří mohou vytvářet aplikace a integrace se svými vlastními řešeními. V současné době mezi ně patří společnosti AlgoSec, Citrix, Dell EMC, F5, Infoblox, ServiceNow nebo Tufin.

Vstříc digitální transformaci

Platforma Tetration Analytics je klíčovou součástí strategie společnosti Cisco, jejímž cílem je podporovat digitální transformaci. Koncept datacentra nazvaný Cisco ASAP má podnikům umožnit modernizaci datových center a infrastruktury pomocí hybridních IT řešení.

Cisco k tomuto účelu nabázá ucelené portfolio produktů včetně switchů Cisco Nexus 9000, architektury Cisco ACI, cloudového řešení CloudCenter, serverů Cisco UCS, hyperkonvergované infrastruktury HyperFlex a v neposlední řadě také samotné platformy Tetration Analytics.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře