Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB, vychází z technologií pro velké hráče

Záměr Ciska zaměřit se více na malé podniky nabývá konkrétních rozměrů. Společnost představila nová řešení navržená pro tento segment, mezi něž patří například nová aplikace pro správu sítě v malých podnicích či chytré kamery.

Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB, vychází z technologií pro velké hráčeSpolečnost Cisco pokračuje ve své snaze více se zaměřit na malé podniky (o které před nedávnem pro ChannelWorld hovořila Zuzana Švecová z lokální pobočky) a proto představila další nová řešení navržená pro potřeby tohoto segmentu.

Portfolio společnosti se tak nově rozrůstá o technologie, které původně sloužily nejúspěšnějším společnostem z žebříčku Fortune 100, a dnes přinášejí tytéž inovace – od strojového učení a IoT až po cloudová řešení – také malým podnikům.

Online podpora a mobilní aplikace

Mezi klíčové novinky pro segment SMB patří nová mobilní aplikace pro správu sítě v malých podnicích. Ta dle Ciska umožňuje jednotlivci nebo firmě jednoduše konfigurovat a spravovat sítě z mobilního telefonu. K dispozici je pro iOS i Android.

Na stránkách výrobce lze v současné době najít tlačítko, které malým podnikům umožňuje přímo nakoupit od partnerů společnosti Cisco. K dispozici je i rychlejší přístup k technickým specialistům a obchodníkům ve 24 jazycích prostřednictvím živé online konverzace nebo se zpětným zavoláním do 15 minut.

Společnost dále uvádí, že na podporu rychle rostoucích podniků budou k dispozici balíčky řešení zaměřené na klíčové technologické oblasti. Ty by měly pomoci snížit náklady a komplexitu a zároveň zvýšit provozní efektivitu.

Chytré kamery s analytickými funkcemi

Další novinkou jsou cloudově řízené přístupové body Meraki, jež staví na vysoké rychlosti a hustotě, kterou umožňuje standard Wi-Fi 6. Dle Ciska nabízí jednoduchou správu sítě a vyšší výkon, spolehlivost a bezpečnost – bez nutnosti posílit IT tým.

První přístupový bod Wi-Fi 6 pro malé podniky poskytuje flexibilitu rostoucím firmám, které chtějí rychle digitalizovat. Technologie jim umožní posilovat síť tak, aby dokázala efektivně podporovat stoupající počet zařízení a datově náročnější obsah, jako je video, a poskytovat dostatečný výkon pro nové aplikace.

Výrobce v neposlední řadě představil chytré kamery řízené z cloudu Meraki, jež mohou být užitečné i z obchodního hlediska, například pro vyhodnocování, které výlohy poutají největší pozornost, monitorování pohybu chodců nebo sledování vytíženosti parkovišť.

Nové kamery podle Ciska nabízejí obraz ve vysoké kvalitě, bezdrátové připojení, interní datové úložiště a integrované pokročilé analytické funkce, které šetří náklady snížením objemu datového provozu odesílaného do datového centra.

Zdroj: CiscoKomentáře