Cisco představuje program Cisco Plus pro řešení formou služby

Cisco modernizuje svoji strategii prodeje hardwaru, softwaru a služeb. Nové možnosti pořízení a provozu produktů Cisco v rámci programu Cisco Plus podle výrobce zjednodušují jejich spotřebu a užívání.

Cisco představuje program Cisco Plus pro řešení formou službySpolečnost Cisco představila svoji novou strategii Cisco Plus, která si klade za cíl zákazníkům přinést flexibilní modely pořizování a spotřeby ve formě služby u řešení pro konektivitu, zabezpečení a automatizaci.

Cisco Plus dle svých slov nabídne síťová, bezpečnostní, výpočetní, úložná, aplikační, monitorovací a diagnostická řešení ve formě služby s jednotným předplatným, takže budou snadno dostupná a jednoduše použitelná.

Cisco Plus NaaS

Síť ve formě služby (NaaS) je podle Ciska cloudový model, který zákazníkům umožní jednoduše provozovat síť a dosahovat výsledků, jaké od ní očekávají, aniž by museli vlastnit, budovat a udržovat svoji vlastní infrastrukturu.

Cisco plánuje ve druhé polovině tohoto roku omezeně vydat řešení NaaS, které sjednotí síťové, bezpečnostní a monitorovací služby v přístupových, WAN a cloudových doménách.

Řešení Cisco Plus NaaS nabídne například zabezpečený přístup k aplikacím a cloudovým poskytovatelům, flexibilní modely dodávání, včetně možnosti pay-per-use nebo pay-as-you-grow, či úplný přehled od koncového zařízení přes aplikace po ISP.

Cisco Plus Hybrid Cloud

Řešení Cisco Plus Hybrid Cloud, které bude k dispozici od poloviny roku 2021, bude formou služby poskytovat kompletní portfolio výpočetních, síťových a úložných prostředků pro datová centra spolu s úložišti a softwarem třetích stran.

Propojí tak lokální, okrajová a veřejná cloudová prostředí. Nabídne flexibilní model spotřeby a úplný soubor služeb životního cyklu prostřednictvím portálu Cisco Customer Experience (CX) a ve spolupráci s partnery.

Cisco podotýká, že prvotní nabídka v podobě služby bude omezeně k dispozici v Austrálii, Kanadě, Německu, Holandsku, Velké Británii a Spojených státech.

Portál Cisco Plus Experience v cloudu CX

Později v letošním roce budou moci zákazníci Ciska využívající nový typ služeb být v kontaktu se společností Cisco snadno a rychle prostřednictvím samoobslužného portálu Cisco Plus Experience založeném na cloudu Cisco CX.

Portál zákazníkům a partnerům poskytne informace o celém portfoliu služeb a umožní jejich využití a sledování spotřeby. Součástí i tržiště, kde si zákazníci budou moci vybírat z katalogu služeb společnosti Cisco a jejích partnerů.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: kras99 @ Fotolia.com

Komentáře