Cisco představilo nový Cloud Edge pro vylepšenou bezpečnost

Novinka v oblasti softwarově definovaných WAN sítí nabízí množství vylepšení. Mezi ně patří například integrace pokročilé bezpečnosti do SD-WAN sítí či zjednodušení cloudových bezpečnostních nasazení.

Cisco představilo nový Cloud Edge pro vylepšenou bezpečnostSpolečnost Cisco představila na konferenci Cisco Partner Summit 2018 novinku v oblasti softwarově definovaných WAN sítí. Reaguje tak především na změny způsobu práce, kdy se zaměstnanci připojují k síti i například z kaváren či letištních salonků.

Cisco uvádí, že vývojem svého SD-WAN portfolia odpovídá na aktuální vývoj v oblasti řešení pro Cloud Edge. Nová SD-WAN má IT týmům pomoc zvýšit uživatelskou zkušenost s aplikacemi a zaručit vyšší produktivitu uživatelů.

Mezi inovace představené v novém Cloud Edgi patří například integrace bezpečnostních mechanismů do SD-WAN sítí. Jedná se o aplikační firewall, IPS řešení na ochranu před průnikem do sítě a filtrování URL adres, přičemž všechny programy lze spravovat z jednoho místa.

Cisco zároveň zjednodušilo cloudová bezpečnostní nasazení a představilo uživatelsky přívětivé aplikace. Společnost uvádí, že jako jediný výrobce monitoruje pomocí SD-WAN řešení všechny dostupné cesty do cloudu Microsoft Office 365 v reálném čase.

Novinka má dále otevřené rozhraní API, jež umožňuje poskytovatelům služeb a partnerům vytvářet zcela nové služby, novou SD-WAN infrastrukturu využívající technologie Viptela a Meraki či služby pro rychlý start.

Cisco v neposlední řadě zdůrazňuje, že síť i bezpečnost si organizace nově mohou pořídit skrze jeden licenční model a spravovat prostřednictvím jednoho rozhraní.

Zdroj: Cisco

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře