Cisco představilo koncept Digital Network Architecture a slibuje průlom v oblasti sítí

Nová síťová řešení budou postavená na softwarově definovaném přístupu a budou vybavena umělou inteligencí, strojovým učením a analytickými nástroji. Podnikům mají poskytnout rychlou, automatizovanou a bezpečnou síťovou infrastrukturu.

Cisco představilo koncept Digital Network Architecture a slibuje průlom v oblasti sítíSpolečnost Cisco představila sítě budoucnosti, které podle ní přinesou jeden z největších průlomů ve svém odvětví. Nové technologie disponují vlastní umělou inteligencí a mohou rozhodnout, k jakým datům a službám má uživatel povolený přístup.

Koncept Cisco Digital Network Architecture (DNA) má ze sítě vytvořit ekvivalent živého organismu, který se v průběhu času učí, zdokonaluje, dokáže předvídat budoucí potíže a v krátkém čase pomůže zastavit i ty nejpokročilejší kybernetické útoky, jakým byl například nedávný ransomware WannaCry.

Zkušební verze řešení pro sítě budoucnosti již otestovalo 75 organizací včetně americké NASA. Cisco uvádí, že sítě dokázaly snížit čas nutný na provisioning sítě o 67 %, zrychlit rozpoznání potíží o 80 %, snížit následky průniku útočníků do sítě o 48 % a snížit provozní náklady o 61 %.

Cisku ve vývoji výrazně pomohla jeho dominantní pozice na trhu, neboť velká část internetového provozu běží na jejích sítích. Díky tomu může Cisco analyzovat relevantní data bez narušení soukromí zákazníků, včetně například sledování anomálního síťového chování v reálném čase.

Automatizací okraje sítě a využitím strojového učení chce Cisco nabídnou možnost snadněji spravovat mnohem větší počet připojených zařízení. Organizace se tak mohou soustředit na své strategické priority.

Portfolio Cisco DNA nabídne organizacím technologie postavené na softwarově definovaném přístupu. Součástí těchto síťových řešení bude analytická platforma, nástroj pro analýzu šifrovaného provozu a portfolio switchů Catalyst 9000 navržených pro potřeby mobility, cloudu, internetu věcí a bezpečnosti

Řešení spadající do Cisco DNA začnou být postupně uvolňována na trh v období od června do listopadu 2017.

Zdroj: Cisco
Úvodní foto: © Silvano Rebai - Fotolia.com

Komentáře