Cisco pokračuje v nákupech, převezme výrobce komunikačních řešení BroadSoft

Sotva zaschl inkoust na smlouvě o jubilejní 200. akvizici v dějinách Cisca, výrobce oznámil další. Koupě BroadComu má rozšířit jeho portfolio nástrojů pro komunikaci a spolupráci a posílí nabídku řešení pro malé a střední podniky.

Cisco pokračuje v nákupech, převezme výrobce komunikačních řešení BroadSoftSpolečnost Cisco ještě nestačila pořádně oslavit svou jubilejní 200. akvizici a už oznamuje nákup číslo 201. Tentokrát se cílem akvizice stala společnost BroadSoft, výrobce cloudových řešení pro jednotnou komunikaci a spolupráci.

Cisco za BroadSoft vysází částku 1,9 miliardy dolarů a celá transakce by měla být dotažena během prvního kvartálu roku 2018. Cisco se díky ní dostane k dalšímu portfoliu řešení pro oblasti, které se v současnosti těší zvýšenému zájmu trhu.

Cisco a BroadSoft společně vytvoří silnou sadu nástrojů pro spolupráci pro libovolný segment trhu,“ nechal se slyšet viceprezident Ciska Rowan Trollope s tím, že akvizice posílí zejména nabídku řešení pro malé a střední firmy.

Jakmile bude akvizice završena, Cisco plánuje zahrnout otevřená rozhraní a standardizovaná řešení pro hlasovou komunikaci a kontaktní centra od Broadsoftu do svého vlastního portfolia hardwaru a služeb.

BroadSoft zůstane do definitivního dokončení obchodu nezávislou společností, poté se jeho zaměstnanci přesunou do řad divize Unified Communications Technology Group, která spadá pod působnost citovaného Rowana Trollopa.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře