Cisco po dramatických námluvách úspěšně dokončilo akvizici společnosti Acacia

Výrobce za 4,5 miliardy dolarů získá přístup k portfoliu řešení pro přenos dat na velké vzdálenosti společnosti Acacia. Obě firmy se přitom ještě v lednu soudily.

Cisco po dramatických námluvách úspěšně dokončilo akvizici společnosti AcaciaSpolečnost Cisco oznámila, že uzavřela definitivní dohodu o převzetí společnosti Acacia Communications, za kterou dá 4,5 miliardy dolarů. Dramatické jednání přitom ještě na začátku roku vyústilo v právní spor.

Cisco v lednu podalo žádost o ukončení akvizičních procesů, Acacia ještě předtím v prohlášení uvedla, že se rozhodla smlouvu o fúzi s okamžitou platností ukončit. Nakonec ale Cisco vylepšilo původní nabídku a obě společnosti se dohodly.

Technologický gigant prostřednictvím Acacie získá přístup k vysokorychlostním propojovacím optickým technologiím, které umožňují například datovým centrům nabízet stále rychlejší přístup ke službám k široce distribuovaným zdrojům.

Společnost Acacia nabízí kompletní portfolio řešení pro přenos dat na velké vzdálenosti, která řeší celou škálu aplikací v oblasti propojení datových center a širokopásmových síťových segmentů pro metro, regiony, dálková a podmořská spojení,“ napsal viceprezident Ciska pro optiku Bill Gartner.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře