Cisco na nákupech, za 500 milionů dolarů převezme izraelský Epsagon

Společnost Epsagon se zabývá vývojem softwaru pro monitorování cloudových aplikací, po dokončení akvizice se stane součástí skupiny Cisco Strategy, Incubation and Applications

Cisco na nákupech, za 500 milionů dolarů převezme izraelský EpsagonSpolečnost Cisco oznámila, že má zájem o rozšíření své sady řešení pro správu podnikových aplikací. Za 500 milionů dolarů by měla získat izraelskou firmu Epsagon, která vyvíjí software pro monitorování cloudových aplikací zaměřený na zkoumání cloudových mikroslužeb a aplikací.

Řešení Epsagonu se tak postaví vedle sady pro správu Cisco, která zahrnuje též platformu pro správu výkonu AppDynamics. Ta se zaměřuje na monitorování výkonu kódu aplikace, doby běhu a chování, a využívá AI a strojové učení k hledání souvislostí mezi informacemi z různých domén.

Epsagon by se měl stát již pátou akvizicí Ciska v posledním roce a půl – mezi dřívější patří společnosti Fluidmesh, Kenna Security či Sedona Systems. Po uzavření akvizice se Epsagon stane součástí skupiny Cisco Strategy, Incubation and Applications.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře