Cisco na jaře ukončí provoz původně ambiciózní platformy Intercloud

Intercloud, který se měl původně stát „cloudem cloudů“ propojujícím různá cloudová prostředí napříč globální sítí datacenter Ciska a jeho partnerů, končí vlivem „výrazného posunu“ na trhu cloudových služeb.

Cisco na jaře ukončí provoz původně ambiciózní platformy IntercloudSpolečnost Cisco se rozhodla ukončit provoz své platformy Intercloud. Služba přestane být dostupná ke 31. 3. 2017 a Cisco v souvislosti s jejím ukončením odepíše 1 miliardu dolarů. Instance, které budou tímto krokem postiženy, Cisco přesune na jiné platformy.

Tento krok v podstatě znamená konec velkých ambicí Ciska na poli veřejných cloudových služeb. Intercloud se měl stát „cloudem cloudů“ disponující globální sítí datacenter Ciska a jeho partnerů, ale nakonec neobstál v konkurenci velkých poskytovatelů typu AWS nebo Microsoft, kteří měli nad Ciskem velký náskok v budování vlastních sítí.

Platforma byla poprvé představena během prvního pololetí 2014 a spuštěna byla na podzim téhož roku. Cisco kvůli ní koupilo společnost Metacloud, jejíž řešení postavená na OpenStacku se měla stát jedním z pilířů Intercloudu.

Původní investice do platformy činila 1 miliardu dolarů. Cisco následně získávalo další partnery a rozhodlo se investovat stejnou částku ještě jednou s cílem dosáhnout globální přítomnosti, která by umožnila mimo jiné spravovat kritická (nebo legislativně chráněná) data v rámci území toho či onoho státu.

Cisco se koncem roku 2014 netajilo velkými ambicemi, které tlumočilo partnerům na konferenci Canalys Channels Forum 2014. Platforma se měla stát prostředkem pro přesun libovolného virtuálního stroje napříč hypervizory a představovat most mezi různými typy cloudových prostředí, tedy to, čemu dnes říkáme hybridní cloud.

To je však minulostí. Cisco vydalo prohlášení, ve kterém hovoří o „výrazném posunu“ trhu cloudových služeb za poslední dva roky a o poptávce zákazníků po cloudových strategiích, které jim pomohou s digitální trasformací. Cisco se tak nejspíše zaměří na jiné části svého byznysu.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře