Cisco kupuje tajuplného izraelského výrobce Leaba Semiconductor

Společnost nacházející se v „tajném módu“ s podle externích zdrojů zabývá čipy určenými k propojení jednotlivých složek v prostředí datacenter. Zpráva přišla den poté, co Cisco oznámilo svůj vstup na trh hyperkonvergované infrastruktury.

Cisco kupuje tajuplného izraelského výrobce Leaba SemiconductorSpolečnost Cisco oznámila svůj záměr převzít izraelskou společnost Leaba Semiconductor, která podle dostupných informací vyrábí čipy se specializací na propojení paměti, úložišť a procesorů v prostředí datacenter.

Leaba se nachází v „tajném módu“ a o své činnosti se nezmiňuje. Informace o ní proto pochází z externích zdrojů a dohadů. Výše uvedená specializace pochází od izraelského ministerstva hospodářství. Ani samotné Cisco se o dosavadní činnosti společnosti příliš nezmiňuje.

Cisco za Leabu zaplatí 320 milionů dolarů a chce ji integrovat do svého inženýrského týmu. Akvizice je kromě tajuplnosti kupované firmy zajímavá i tím, že Cisco zřídka nakupuje hardwarové společnosti a zaměřuje se spíše na software.

Na druhou stranu, společnost před pár dny představila svou vlastní hyperkonvergovanou infrastrukturu HyperFlex (společně s oznámením akvizice softwarové společnosti CliQr) a popsaná charakteristika čipů od Leaby nasvědčuje jistou souvislost s expanzí do tohoto segmentu.

Pro Cisco je akvizice Leaba Semiconductor již třetí transakcí oznámenou během posledního měsíce – kromě společnosti CliQr jde o velkou akvizici Jasper Technologies za 1,4 miliardy dolarů oznámenou počátkem února.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Intel

Komentáře