Cisco kupuje Tail-f Systems, aby se dostalo k velké zakázce

To, že si je americký operátor AT&T nevybral jako dodavatele pro iniciativu Domain 2.0, vyřešilo Cisco po svém - koupí jednu z vybraných společností.

Cisco kupuje Tail-f Systems, aby se dostalo k velké zakázceSpolečnost Cisco oznámila záměr akvírovat společnost Tail-f Systems, která vyvíjí systémy pro integraci síťových služeb různých výrobců v rámci tradičních i virtuálních sítí. Produkty Tail-f umožňují poskytovatelům služeb implementovat cloudové aplikace a síťové služby napříč síťovými zařízeními. Cisco koupí veškeré akcie společnosti; zaplatí za ně 175 milionů dolarů.

Zaměstnanci Taif-F přejdou po dokončení akvizice, k němuž má dojít před koncem fiskálního roku Ciska v průběhu července, pod divizi Cisco Cloud and Virtualization Group.

Hlavním důvodem tohoto kroku je zakázka obřího amerického opertátora AT&T, který chce provést transformaci své síťové infrastruktury. V rámci iniciativy Domain 2.0 chce svou budoucnost postavit na konceptu softwarově definovaných sítí a virtualizaci síťových funkcí.

Při výběru dodavatelů pro Domain 2.0 však Cisco zůstalo před branami. AT&T vybralo společnosti Ericsson, Metaswitch Networks, Affirmed Networks, Juniper Networks a právě Tail-f Systems. Akvizicí této firmy si tedy Cisco v podstatě koupilo cestu do Domain 2.0.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře