Cisco kupuje startup Viptela a jeho technologie pro softwarově definované sítě

Obchod v hodnotě 610 milionů dolarů má posílit portfolio Cisca v oblasti cloudových řešení pro správu rozlehlých sítí. Zpráva přišla nedlouho poté, co Riverbed Technology z velmi podobných důvodů koupilo společnost Xirrus.

Cisco kupuje startup Viptela a jeho technologie pro softwarově definované sítěSpolečnost Cisco oznámila akvizici startupu Viptela, který se věnuje technologiím pro softwarově definované rozlehlé sítě (SD-WAN). Obchod v hodnotě 610 milionů dolarů by měl být dokončen během druhého pololetí 2017 po obvyklých schvalovacích procedurách.

Viptela, která byla založena roku 2012, vyvíjí cloudové řešení, jež má prostřednictvím nástrojů pro správu a orchestraci usnadnit propojení různých sítí v rámci organizace, ušetřit náklady a zjednodušit řadu soouvsejících procesů.

Podle viceprezidenta Cisca Scotta Harrella kladou technologie Viptely důraz na cloud a nabízejí jednoduché a snadné nasazení, avšak současně disponují širokou škálou možností a jsou škálovatelné. To je podle Harrella přesně to, co dnešní zákazníci požadují.

Vývojáři Viptely se po dokončení akvizice stanou součástí divize Enterprise Routing a budou pracovat na posílení portfolia Ciska v oblasti SD-WAN, zejména co se týče cloudových řešení.

Není bez zajímavosti, že akvizice přišla nedlouho poté, co Riverbed Technology koupilo Xirrus, přičemž jedním z důvodů této akvizice je ambice sestavit ucelené softwarově definované řešení, které pokryje celou síť od jádra až po okraj.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře