Cisco kupuje Springpath a jeho systém pro hyperkonvergovaná řešení

Akvizice v hodnotě 320 milionů dolarů má posílit vývoj inovací pro datacentra příští generace. Dohoda je završením dlouholeté spolupráce obou firem.

Cisco kupuje Springpath a jeho systém pro hyperkonvergovaná řešeníSpolečnost Cisco oznámila záměr převzít firmu Springpath a její softwarové technologie podporující vytváření hyperkonvergovaných řešení. Akvizice v hodnotě 320 milionů dolarů je vyvrcholením dlouholetého partnerství obou společností.

Vzájemná spolupráce začala již v roce 2012 a o čtyři roky později Cisco a Springpath společně představily hyperkonvergovaný systém HyperFlex. Následně firmy spolupracovaly na vývoji produktů a strategií.

Springpath disponuje souborovým systémem, který byl ušit na míru hyperkonvergovaným prostředím, a Cisco doufá, že jeho převzetím podpoří svůj vývoj pro datacentra příští generace. 

Cisco očekává, že akvizice bude dokončena během prvního kvartálu fiskálního roku 2018 po splnění obvyklých podmínek. Springpath se má poté stát součástí divize Computing Systems Product Group.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře